3 Adımda Göz Farı Sürme

Güncelleme tarihi: 20 Nis 2020

3 Adımda Göz Farı Sürme

Göz farı makyajın tamamlayıcısı, olmazsa olmazıdır. Gündüz makyajında abartılmaması gereken göz farı, gece için buğulu bakışların can damarıdır.

1.Adım

Göz farının kalıcılığı ve dağılmaması için sıvı fondöteni ince bir tabaka şeklinde sürün. Ardından toz pudra uygulayın. Pudranın üzerine göz farını uyguladığınızda dağılmadığını göreceksiniz.2.Adım

Göz renginizi ortaya çıkartmak ve etkili bakışlar için seçtiğiniz renk göz renginizle aynı olmamalı. Göz renginize uygun seçeceğiniz göz farı ile göz yapınızı daha çok ortaya çıkartabilirsiniz. Peki o zaman göz rengine göre far seçimi nasıl olmalı?

Mavi Gözler

Toprak tonları, çikolata kahve, mercan rengi, bej tonları, turuncular tavsiye ettiğimiz renkler. Mavi gözlerinizin buğulu görünmesini istiyorsanız füme tonları tercih edebilirsiniz.

Yeşil Gözler

Keskin bakışlar elde etmek için kırmızı tonlarını seçebilirsiniz. Bej, sarı, toprak ve bakır tonları size en çok yakışacak renkler arasında yer alıyor.

Kahverengi Gözler

Mavi tonlarla çok çekici görünürler. Kahverenginin kontrastı olan maviler tonlarından, kobalt, bebek mavisi bakışlarınızı ön plana çıkartacaktır. Daha doğal, daha sade görünmek isterseniz haki ve kahverengi tonları tercih etmelisiniz.

Gri – Mavi Gözler

En çok yakışan 3 renk kahve ve haki tonlarıdır.

Mavi Yeşil Gözler

Abartıya kaçmadan süreceğiniz gece mavisi tonları mavi yeşil gözleri ön plana çıkartacak en vurgulu renktir.

Gri – Yeşil Gözler

Gülkurusu gri – yeşil gözlerin masum bakmasını sağlarken, gümüş ve azur mavisi tonları kombinlendiğinde son derece kışkırtıcı bakışlara sahip olabilirsiniz.

Ela Gözler

Kahverengi tonları ela gözler için en idealidir. Ancak kahverengi tonları bej rengi ile kombinlenerek mutlaka gölgeli kullanılmalıdır.

3.Adım

Göz farınızı ne kadar iyi sürerseniz sürün göz kalemi veya eyeliner ile gözlerinizi belirginleştirmeli ve maskara ile kirpiklerinizi vurgulamalısınız.

19 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör