• FG BEAUTY GÜZELLİK SALONU

Cilt Bakımı İçin Ne Yapmalıyız

Güncelleme tarihi: 20 Nis 2020

Cilt bakımı cilt temizliği ve sağlıklı olmak için gereklidir.


Cilt bakımı bayan olsun erkek olsun fark etmez önce cildi temizlemek için yapılmalıdır. Kendine uygun temizleyici ile cilt tipini öğrenerek işe başlamalıdır. Erkekler tıraş olduklarından dolayı bayanlara göre daha çok cilt bakımına ihtiyaç duyar. Her gün olunan tıraş cildi tahriş eder. Tahriş olan cilt için cildin yapısına göre bir nemlendirici edinmeleri ve kullanmaları gerekir.

Beyler bayanlara nazaran dışarıda daha çok kalmaktadır. Çevrenin olumsuz şartlarına da daha fazla maruz kalıyorlar. Cildi olumsuz şartlardan arındırmak için ihtiyaç duydukça yüz yıkanmalı ve sıcak su kullanılmamalıdır. Sıcak su tıraştan tahriş olan cildi iyice tahriş eder. Cilt için ılık su tercih edilmelidir. Yüz yıkandıktan sonra kurulama işlemi için pamuklu havlu tercih edilmeli ve yüz tampon şeklinde kurutulmalıdır.

Cilt bakımında, belli periyotlarla cildi yağlamak ve dudaklar için dudak kremi kullanmak gereklidir. İyi bir tıraş için iyi bir tıraş bıçağı tercih edilmelidir. İyi bir tıraş bıçağı cilde en az zararı verecektir.

Karizmatik ve sağlıklı bir cilt için cilt bakımının gerekliliği, bayan ve erkek için değişmiyor. Aynı itina ile biraz farklı yollarla cilt bakımı herkes için elzemdir


Erkek Cilt Bakımı Neden Gereklidir