• FG BEAUTY GÜZELLİK SALONU

Cilt Bakımında Yapılan Doğrular ve Yanlışlar

Güncelleme tarihi: 7 Mar

Cilt Bakımında Yapılan Doğrular ve Yanlışlar

Cilt bakımı kadınların hayatında büyük öneme sahip. Maskeler, kremler, güzellik salonlarında yüz bakım seansları, birçok kadının cilt bakımları için uyguladıkları arasında yer alıyor. Bu uygulamaları yaparken okuduklarımızdan, arkadaş tavsiyelerinden faydalanıyoruz. Ancak bu bilgilerin doğrulukları önemli. İşte fgmakeupbeautician.com güzellik editörleri tarafından hazırlanan doğru cilt bakım uygulamaları;

Cildimi temizleme sütü ve ya temizleme jeli ile temizledikten sonra yıkıyorum, toniğe ihtiyacım yok


Yüzünüzü suyla yıkayıp temizleme ürününden arındırabilirsiniz. Fakat tonik kullanarak cildinizin asit seviyesini pH 5,5 seviyesine getireceksiniz. Tonik aynı zamanda cildinizdeki gözeneklerin içinde kalan kalıntıların dışarı atılmasına yardımcı olacaktır.

Gündüz ve gece kremim farklı olmalı


Gündüz ve gece cildinizin nemlenmesi önemlidir. Dolayısıyla iki ürünün birbirinden farklı olması, gece ürünlerinizin daha yoğun olması tamamen sizin seçiminize bağlıdır. Gece isterseniz yaşlanma karşıtı, sıkılaştırıcı bir ürün kullanarak daha yoğun bakım yapabilirsiniz. Gündüz kreminizde ise SPF içeren ürünler tercih ederek güneşin zararlı ışınlarından cildinizi koruyabilirsiniz.

Gece cildime krem sürmeden uyursam cildim nefes alır


Bu sizin tercihiniz. Cildinize ürün sürmeden uyandığınızda sabah cildinizi esnek hissediyorsanız krem kullanmadan uyuyabilirsiniz. Ancak sabahları gerginlik hissi varsa cildinizi nemlendirmenizde fayda var. Şunu da unutmamak gerekir ki cilt geceleri kendini yeniler. Geceleri krem sürmek ve cildi rahatlatmak iyi sonuç verebilir.