• FG BEAUTY GÜZELLİK SALONU

HASAS CİLT ve YAĞLI CİLT

Güncelleme tarihi: 7 Mar

HASSAS CİLT Yapı olarak kuru cilt yapısına yakındır. Epidermis ( ölü üst katman) incedir. Şeffaf görünümü vardır, iç damarlar fark edilebilir. Yıkama sonrası aşırı gerilir. Dış uyarılara karşı reaksiyon gösterir ve kızarır. Kuruluk sonucu kabuklaşma ve kılcal damar çatlamasına meyilli olur. Cilt erken yaşlanma belirtisi gösterir. Görünümü ince ve şeffaftır, gözenekleri küçüktür, çabuk kızarır ve alerjik tepkiler gösterir, dış etkenlere karşı korumasızdır. Gittikçe sigara kağıdı kadar ince görüntü verir.YAĞLI CİLT Aşırı aktif yağ bezeleri sonucu cilt parlar. Epidermis ( ölü üst katman ) kalındır. Açık gözenekler, özellikle T bölgesinde ( burun,çene alın) siyah nokta ve sivilce yapmaya meyilli cilttir Ph değeri düşüktür. Oluşum nedenleri : Aşırı aktif yağ bezeleri, ergenlik çağı ve hormonel değişimler sonucu meydana gelir, bazen irsi olabilir yaş ilerledikçe yağlanma azalır.


AKNELI CİLTLER Kist ve büyük sivilceler olarak kendini gösterir. Cildin genel görünümü kızarık ve pürüzlüdür. Oluşum nedenleri : Gözeneklerin tıkanması sonucu oluşur. Bazen hijyen eksikliğine ve hormonel dengesizliğe bağlı olarak ortaya çıkabilir.


KARMA YAĞLI CİLTLER Alın ,burun ve çene yağlı, diğer bölgeler genelde normal veya kurudur. Yağlı bölgelerde siyah nokta ve sivilce meydana gelir. İki tip cilt olarak algılanmalıdır Oluşum nedenleri : Bakımsız Yağlı Ciltler


İstanbul Güzellik Salonu - FG Makeup Beautician DEVAMI

33 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör