• FG BEAUTY GÜZELLİK SALONU

Işıl Işıl Parlayan Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Güncelleme tarihi: 21 Kas

Cilt bakımı hedefleri söz konusu olduğunda, "parlayan" ve “parlak” kelimesi evrensel olarak en çok kullanılan detaylardan biri konumunda. Bu yüzden sağlıklı, parlak bir cilt için yoğun araştırmalar yaptık, FG Beauty uzmanlarımızla konuştuk ve size en iyi tavsiyeleri vermek için bu yazıyı hazırladık.


Oldukça sağlıklı gözüken ve ışıl ışıl parlayan bir cildi nasıl elde edersiniz? Parlayan bir cilt için neler yapmanız gerekiyor? İsterseniz hemen başlayalım:


· Günlük olarak kaliteli, mineral bazlı bir güneş kremi kullanın.

Tüm yıl boyunca günlük olarak temiz, mineral bazlı bir SPF uygulanmalıdır. Tüm cilt bakımı uzmanlarının katıldığı bir gerçek var. Ultraviyole radyasyon tartışmasız kanserojen ve cilt için yıpratıcıdır. Cildinizi korumak için Waldorf, SPF 30 veya daha yüksek bir mineral bazlı güneş kremi (çinko oksit veya titanyum dioksit gibi aktif bileşenleri içeren) kullanın. Mineraller güneşten koruyucu fiziksel bir bariyer olduğundan, makyajdan önceki son adım olarak uygulanmalıdır. Daha sonra uygulamaya çalıştığınız cilt bakım ürünleri cildinize nüfuz etmez.


· Kaliteli bir kollajen takviyesi kullanın.

Vücudunuzdaki ve cildinizdeki en bol protein kollajendir ve maalesef yaşlandıkça bu temel proteine dair doğal rezervlerimiz tükenir. Sindirim yoluyla alınan hidrolize kolajen peptidleri, vücut tarafından emilir ve cildin hücresel yenilenme sürecini destekleyebilir. Hücrelerimizin fibroblastlarını (vücutta kollajen ve elastini yapan hücreler) uyarır, böylece sağlıklı, parlak, sıkı bir cilt yaratır.
· Bağırsaklarınıza dikkat edin.

Araştırmalar, altta yatan bağırsak sağlığı sorunlarının ciltte sivilce ile egzama arasında birçok şekilde ortaya çıkabileceğini göstermektedir. Bu bağlantının bir adı bile var: bağırsak derisi ekseni. Genel bağırsak sağlığı nüanslı ve karmaşıktır. Herkesin kendine özgü bağırsak florasına nasıl bakacağını ve besleneceğini öğrenmek için zaman ayırması önemlidir. Bağırsağınıza zarar verecek her şey (şeker, işlenmiş gıda) cildinize de zarar verebilir.


· Mikrobiyomunuzu dengede tutun.

Bağırsak gibi, sağlıklı, dengeli bir cilt mikrobiyomu , sağlıklı ve dengeli bir cildi korumak için gereklidir. Bu mikroskobik bakteriler cildi nemlendirir ve esnek tutar, serbest radikallerle savaşır, enfeksiyonu giderir ve hatta zararlı UV ışınlarına karşı cildinizi korur.


· Cilt bakım ürünlerini banyo yaptıktan hemen sonra uygulayın.

Sağlıklı cildin belki de en temel bileşenlerinden biri nemdir. Kaliteli bir cilt bakım rutinine ek olarak, ürünlerinizi uyguladığınız zamanlama nem tutma özelliğini etkileyebilir. Bu zamanlama için, banyo yaptıktan hemen sonrası oldukça iyidir.