top of page

İğneli Epilasyon Ne kadar Sürer

Güncelleme tarihi: 27 Ağu 2023

İğneli epilasyon akımla çalışılan bir işlemdir. Kıl kanallarından gönderilen akım kıl hücresinin yok olmasını sağlar. Kişinin cilt hassasiyetine göre ayarlama imkanı vardır. İğneli epilasyon kalıcı bir işlemledir. İnce ve yumuşak iğnelerle kıl köküne girip zayıf akımlı elektrikle köklerin yakılması işlemidir. Tahrip olan kıl daha sonra cımbızla çekilerek alınır.Seansların sayısı, iğneli epilasyon yapılan bölgedeki tüy yoğunluğuna ve tüylerin alınmaya uygun gelişmişlik evresine göre değişir. İğneli Epilasyon biraz beceri, sakin bir el ve elbetteki iyi bir eğitim gerektirir. Ancak iğneli epilasyonun adı ve etkisi tartışmasızdır. Gerçekten daimi olarak tüylerden kurtarmasının yanı sıra, başka işlemlere nazaran her türlü tüy kalınlığında ve renginde kullanılabiliyor. Cildin tipi, rengi ve özelliğinin hiçbir önemi yok.

Fg Beauty Site içeriği uygulamaları sadece bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir hekim-hasta ilişkisi sağlama amacı ile oluşturulmamıştır. Tüm uygulamalar kişiye özeldir, işlem sonuçları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Cilt ve kıl yapısına bağlı olarak sonuçlar farklılık gösterebilir. Tüm vücut bölgelerine iğneli epilasyon uygulanabilir?

Vücudun her alanındaki tüyler iğneli epilasyon ile giderilebilir Lazer Epilasyon mu daha garantilidir İğneli epilasyon mu? Her iki işlemin de avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. İğneli epilasyon tecrübeli bir teknisyen tarafından uygulandığında her çeşit kıl ve cilt tipinde aynı derecede başarılı sonuç verirken, lazer epilasyonun başarısı kişiden kişiye değişebilmektedir.

Erkekler iğneli epilasyon tercih ediyor mu?

Son zamanlarda erkekler de iğneli epilasyonu tercih etmeye başlamıştır. Özellikle yanak ve omuz bölgelerinde çok iyi sonuçlar alınmaktadır.


39 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page