top of page

Lazer Epilasyon Kanser Yaparmı?

Güncelleme tarihi: 27 Ağu

Epilasyon Tüylerinizden kısa zamanda kurtulmanızı sağlayan lazer epilasyon hakkında devamlı tartışılan ve şüphede kalınan konularından birisi de Lazer epilasyonda kanser riski varmı ? sorusudur.

Lazer epilasyon ışınlarının cilde fazla oranda verilmesi sonucunda deride yanık oluşumu meydana gelebilir. Peki bu yanıklar sonucu Lazer epilasyon kansere sebep olurmu ?. Cilde verilen lazer ışınları ne kadar güvenlidir ? Bu soruları açıklamak istedik.

Lazer Epilasyonda Kanser Riski VarmıLazer epilasyon yapılırken verilen ışınların kansere sebep olduğu bulgusuna rastlanılmamıştır. Fakat bu konuda uzman olan doktorlar, bu ışınların kansere yol açmadığını da kesin bir dille ifade edemiyorlar. Bu sebeple, vücuda yararı olan birçok şeyin bir parça da zararı olabilir.


Şu ana kadar lazer epilasyon yaptıran kişilerin, daha sonrasında kanser hastalığına yakalandığı tespiti yapılmamıştır. Fakat ileri bir tarihte lazer ışınlarından zarar görmeyeceğiniz anlamına gelmez. Kesin bir şekilde lazer kanser yapmaz demekte yanlıştır.

Tamamen güvenlidir diye kesin bir şey söylemeden, lazer epilasyonun dikkatli ve güvenilir yerlerde yaptırılması gerektiğini Uzmanlar önemle söylemektedir.

Sağlıklı ve mutlu bir hayat dilerim.

İstanbul Güzellik Salonu - FG Makeup Beautician

62 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page