• FG BEAUTY GÜZELLİK SALONU

Makyaj Nasıl Yapılır?

Güncelleme tarihi: 14 May 2020

Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj, milattan önce Asurlu ve Mısırlı kadınların gözlerine sürme çekmeleriyle başladı. Bakımlı kadınların güzelliklerine güzellik katmaları için kullandıkları bir yöntem. Makyajı, bilerek yaparsanız daha güzel sonuçlar alabilirsiniz. Fgmakeupbeautician güzellik editörleri tarafından makyaj yapmanın incelikleri sizler için hazırlandı.

Fondöten ve Pudra

Temiz ve nemlendirici uygulanmış cildinize fondöteni çok iyi dağıtarak uygulamalısınız. Fondöteni sürerken aydınlık bir yerde sürün, saç diplerinde, yanağınızın yanlarında fazlalık kalmamalı ve renk farklılığı olmamalı. Ten renginize uygun ve ince bir fondöten tercih ederek, az miktarda uygularsanız doğal bir görünüm elde edersiniz.

Eğer fondöten üzerine pudra uygulayacaksanız seçiminiz mutlaka şeffaf pudra olmalıdır. Aksi taktirde maske görünümü elde ederseniz ki bu istemeyeceğiniz bir sonuç olur. Pudranızı fondöten üzerine büyük bir fırça yardımıyla hafif dokunuşlarla, ince bir tabaka oluşturacak şekilde uygulamalısınız.

Allık

Yumuşak ve uzun tüylü bir allık fırçası ile hafif dokunuşlarla, fırçayı çok bastırmadan allığınızı sürün. Gündüz makyajında ten renginize göre pembe veya toprak tonlarında allık seçebilirsiniz. Allığı uyguladıktan sonra çok iyi dağıtmaya özen gösterin.

Göz Makyajı

Buğulu bakışlara sahip olacağınız sade bir göz makyajı için doğal renkli toz farı, yumuşak fırça veya süngerli çubuk ile uygulayın. Üst kirpik diplerinize kahverengi, siyah veya füme kalem çekerek gözlerinizi belirgin hale getirin. Gözleriniz küçükse ince ve uçları hafif gözlerinizi geçen çizgilerle gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz. Alt kirpik diplerine de ince bir çizgi çekin ve parmağınızla veya aplikatörle ince çizgiyi buğulu hale getirin. Beyaz veya bej rengi bir farla göz pınarlara vereceğiniz ışıltı bakışlarınıza çekicilik katacaktır.

Göz farınızı uyguladıktan ve kaleminizi çektikten sonra sıra maskaraya geldi. Seçim sizin, siyah ve kahverengi maskarayı başınızı hafif yukarı kaldırarak uygulayın. Kirpiklerinizin birbirine yapışmamasına dikkat edin. Kirpiklerinizde biriken rimel kalıntılarını temizlemeyi ihmal etmeyin.Dudak Makyajı

Dudağınıza uygulayacağınız rujun rengini kıyafetinize uygun seçmeniz gerektiği kadar şekline göre de belirlemelisiniz. Dudaklarınız inceyse dudaklarınıza fondöten uygulayın ve açık renk kalemle ince bir çerçeve çekin. Daha sonra rujunuza uygun dudak kaleminizi uygulayın çerçevenizi çekin. Ardından rujunuzu uygulayın. Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız açık renk rujları tercih edin. Eğer dudaklarınız kalınsa koyu renk rujların ince göstereceğini unutmayın.

Makyajınızı tamamladıktan sonra gün ışığında mutlaka son kontrollerinizi yapın ve makyaj fazlalıklarının olmasını engelleyin.


Kalıcı Makyaj İçin Dikkate Alınmalı