• FG BEAUTY GÜZELLİK SALONU

RENKLERİN SEMBOLİK DÜNYASI

Güncelleme tarihi: 15 May 2020


İnsan ve renkler birbirlerinden ayrılmayan bir ikili oluştururlar. Renkler olmasaydı özellikle kadınları ilgilendiren makyaj, moda, dekarasyon gibi konular bugünkü gibi detaylı ve zevkli olmazdı.Kadınlar Özeldir
Renklerin Sembolik Dünyası

Her rengin nüansları arasında sıcaklık-soğukluk , neşe hüzün, temizlik -kirlilik vardır. Örneğin : kırmızının koyu tonları yıkıcılık,şiddet uyarılma hissi uyandırabilir. Açık tonları ise canlılık ve romantizim getirir. Evrende insana en uygun düşen bir renk mutlaka bulunur. Bu renk doğru bulunup kullanılırsa kişi kendini enerjik,mutlu sağlıklı hissedebilir. Renklerin yaydığı titreşimler bedene yüklediğinde insanlar olumsuz yönde etkilenirler.

KIRMIZI Kırmızı sıcak heyecanlandırıcı bir renktir. Cildi çilli olanlar kırmızı giyerken dikkatli olmalıdır Çünki kırmızı yüze yansı ve çilleri daha belirginleştirir. Kırmızı hemen her renkle uyum sağlar. Bunlardan bazıları siyah ,beyaz bej, gri ,pembe,yeşil ve sarıdır.


ORKİDE
MASUMİYET

BEYAZ Beyaz yer yüzünün her yerinde saflığın, masumiyetin ve temizliğin simgesidir. Siyahın aksine sıcağı ve ışığı yansıtır. Nötr bir renktir ve tüm renkler ile uyum sağlar. Beyaz giyilmek istenildiğinde seçilen kostümün alt tonlarına dikkat edilmelidir. Bazı beyaz bej veya sarı, bazısı ise mavi alt tonları yansıtır.

KIRMIZI VE BEYAZ ÖNCELİKLİ RENKLER ARASINDADIR Güzelliğinize daha fazla güzellik katalım. İstanbul Güzellik Salonu - FG Makeup Beautician