Sağlıklı Yaşam Önerileri

Güncelleme tarihi: 7 Mar

Sağlıklı Yaşam Önerileri

Hepimiz uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek isteriz. Sağlıklı bir yaşam hepimizin vazgeçilmezidir. Sağlıklı yaşam sosyal hayatımızdan iş hayatımıza kadar her türlü faaliyete etki eder. Sağlıklı yaşamın bir diğer adı wellness olarak bilinir. Sağlık yaşam için ne yapmamız gerektiğini çok iyi biliriz fakat uygulama konusunda eksiklerimiz olabilir.


Cilt Bakımında Yapılan Doğrular ve Yanlışlar


  1. Sigara ve alkolden uzak durun. Sigara içmemekle beraber içilen ortamlarda bile bulunmayın.

  2. Rafineri gıdaları tüketmek, fastfood beslenmek insülin direnci gibi hastalıklara yol açmaktadır. Zaman zaman hepimiz büyüklerimiz “balı, kaymağı, tereyağı, kırmızı eti çok tüketirdi ama böyle hastalıkları yoktu” deriz. Unutmayın eskilerin yaşam tarzında daha fazla hareket vardı. Bu tarz hastalıklara maruz kalmamak için sağlıklı, düzenli beslenme ve sporu yaşamımıza dahil etmeliyiz.

  3. Yağlı besinler tüketmemeli, aşırı yemek yememeli, sağlıklı besinler yemeliyiz. Sebze ve bol meyve yemeye özen göstermeliyiz. Kahvaltı yapmayı ihmal etmemeli ve öğünlerimize sadık kalmalıyız. Akşam yemeğini çok geç saatlerde yeme alışkanlığımız varsa bunu düzeltmeliyiz.

  4. Sağlıklı, düzenli beslenin spor yapın ve ideal kilonuzu koruyun.

  5. Kişisel temizliğinize önem verin. Kişisel temizlikle beraber çevreniz, yaşam alanlarınızda temiz ve hijyenik olmalı.

  6. Stresi hayatınızdan uzak tutun.