• FG BEAUTY GÜZELLİK SALONU

Selülit Tedavisi

SELÜLİT DERECELERİ NELERDİR? Derece 1: Yatarken ve ayakta dururken portakal kabuğu görünümü fark edilmez ve cilt pürüzsüz görünür. Derece 2: Yatma sırasında cilt pürüzsüz görünür, ancak ayaktayken bir miktar çukurlaşma fark edilir. Derece 3: Ayakta dururken ve uzanırken ciltte portakal kabuğu görünümü vardır.


Selülit Tedavisi
G5 Masajı Selülit Giderici

SELÜLİTE NE TÜR GIDA REJİMİ UYGULANMALI ?

Gıda rejimi su açısından zengin tuz açısından zayıf olmalıdır. Proteinden zengin bir diyet önerilir.Proteinin ödemi önleyici ve iştah kırıcı bir rolü vardır.Alkolden uzak durulmalıdır.Elle yapılan masaj,derinin önce hafif harekete geçiriilmesini sağlıyor.yapılan hareketler damarlardaki lenfatik akışı itiyor.Belirli noktalara parmaklarla bastırıldığında kullanılmış lenfler atılarak yenileri oluşuyor, bu da o bölgedeki kan dolaşımının ,hiçbir güç kullanılmadan hızlanmasını sağlıyor.Lenfdranaj makinesi ise, vücutta lenfatik sistem adı verilen ,hücreleri besleyen beyaz sıvı dolaşımı hızlandırıyor.Bu aletin ayrıca kas sistemi üzerinde de olumlu etkisi var.

Makinanın yaptırdığı tüm hareketler damarlardaki lenfatik akışı itiyor ve lenfatik sistemin düz kaslara ait kısmına etki yapıyor. Lenf drenaj, kanda dolaşan serbest yağ asitlerin,kolayca yakabilecek hale getirilmesini sağlıyor.

SELÜLİT TEDAVİSİNDE DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER;